Košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u finale prvenstva sveta pošto je u petak uveče u polufinalnoj utakmici savladala u Madridu selekciju Francuske sa 90:85 (21:15, 25:17, 15:14, 29:39). Izabranici selektora Aleksandra Đorđevića pružili su još jednu izvanrednu partiju na ovogodišnjem Mundobasketu i zasluženo slavili protiv aktuelnih prvaka Evrope. Prvo poluvreme u potpunosti je pripalo srpskom timu. Sjajna odbrana i efikasan napad doneli su posle prvih 20 minuta igre velikih 15 poena prednosti. U drugom poluvremnu Fancuzi su krenuli na sve ili ništa i zahvaljujući raspoloženom Batumu iz minuta u minut smanjivali prednost Srbije. Ušlo se u neizvesnu završnicu. Francuzi su rafalnom paljbom u poslednjoj četvrtini stigli na samo minus tri (85:82), ali u samom finišu meča srpski košarkaši bili su smireni i precizni sa linije za slobodna bacanja i stigli do velike pobede. Najefikansiji u srpskom timu bio je Miloš Teodosić sa 24 poena, Bogdanović je dodao 13, a Marković, Raduljica i Krstić po 11. Na drugoj strani nestvarno je delovao Nikolas Batum, koji je sa 35 poena zatrpao srpski koš, naročito u drugom poluvremenu. Boris Dijao je uz 13 poena imao i deset skokova. Ovim uspehom Srbija je napravila korak dalje u odnosu na prethodni šampionat 2010. u Turskoj, gde je zaustavljena u polufinalu od domaćina, a potom izgubila od Litvanije u borbi za bronzanu medalju. Srpski košarkaši u finalu u nedelju od 21.00. igraju protiv branioca titule, reprezentacije SAD, takođe u Madridu.