Srpski teniser Novak Đoković osvojio je drugi put u karijeri trofej na Vimbldonu, pošto je u nedelju finalu u Londonu pobedio Švajcarca Rodžera Federera sa 3:2 u setovima (6:7, 6:4, 7:6, 5:7, 6:4). Đoković je tako u 128. finalu Vimbldona osvojio sedmu grend slem titulu u karijeri, a drugi trofej u Londonu posle 2011. godine. Teniseri su u prvom setu osvajali gemove na svoj servis, pa je set odlučen u taj-brejku. Đoković je u trećem gemu drugog seta napravio brejk i poveo sa 2:1, a nakon toga je do kraja uspeo da sačuva prednost i izjednači u meču na 1:1. U trećem setu teniseri su čuvali svoje servise, pa je set odlučen u taj-brejku. Đoković je u četvrtom setu poveo je sa 5:2, ali je Federer osvojio pet uzastopnih gemova i izjednačio na 2:2 u setovima. U petom setu Đoković je u 10. gemu uspeo da oduzme servis Federeru i posle četiri sata igre došao je do pobede. Odmah nakon meča je zario lice u šake, kleknuo i pojeo vlat trave sa Vimbldona. “Čestitam pre svega Rodžeru na sjajnom turniru i na sjajnoj borbi. Bio je ovo veliki meč. On je veličanstveni šampion i pravi primer velikog sportiste”, rekao je Đoković posle meča. “Finale je bilo sjajno, ne mogu da verujem da sam ušao u peti set. On je veliki protivnik, što sam, naravno, znao. Znao sam da će biti teško i fizički jer je on sjajno spremljen. Čestitam ti, zaslužio si da osvojiš turnir”, uzvratio je Federer. U konkurenciji mešovitih parova trijumfovali su srpski teniser Nenad Zimonjić i Australijanka Samanta Stosu, pošto su u finalu pobedili Maksa Mirnog iz Belorusije i Hao Čing Čan iz Kineskog Tajpeha rezultatom 6:4, 6:2. Zimonjiću je ovo 53. titula u karijeri, osma na gren slem turnirima, a peta u mešovitom dublu.