Desetu godinu za redom Turistička organizacija opštine Ljubovija organizovala je uspešno Međunarodni drinski Gastro festival.Mnoštvo ekipa iz cele Srbije se nadmetalo u pripremi riblje čorbe, etno trpeze, moderne kuhinje, pekarstvu, poslastičarstvu i karvingu(rezbarenje na voću i povrću).
Lepo vreme, vesela atmosfera, ozarena lica učesnika i bogat kulturno-zabavni program koji je pratio takmičenje obeležili su 13.maj u Ljuboviji. Predstavljeno je bogatstvo ukusa naše zemlje kada je gastronomija u pitanju.Takmičari sa juga, severa, istoka i zapada su doneli svoje specijalitete i opravdali visoko mesto Srbije u gastronomskoj ponudi, kao segmentu ukupne turističke ponude.
Sudije na manifestciji su bili profesori sa Visoke hotelijerske škole u Beogradu Jordan Nastanović i Danijela Stojanović, Milorad Aćimović, predsednik Kulinarske asocijacije Srbije, zatim Stefan Ristović, Mladen Pršić, Dragan Jerotić(istaknuti kulinari).
Zadatak sudija nije bio ni malo lak.Dugo su ocenjivali ekipe, degustirali hranu, selektivno birali i svodili na uži izbor.
Posle proglašenja pobednika učesnike manifestacije i posetioce je zabavljao trubački orkestar „Milenijum“, starogradski orkestar „Stara varoš“, lokalni rok bendovi „Kratak spoj“ i „Fuzija“.Učesnici su takmičarski naboj koji je u početku vladao prevazišli i prijateljski se družili i uživali u programu.Došli su kao gosti u Ljuboviju, a otišli kao prijatelji.
Pobednici u pripremi riblje čorbe su:
1.Prvo mesto-ekipa „Kotlić from komirić“ iz Osečine(nagrada za ekipu je vikend u hotelu „Drinska lasta“u Ljuboviji);
2.Drugo mesto-ekipa „Geosistem Ljubovija“ iz Ljubovije;
3.Treće mesto-ekipa „Taštini vajati“ iz Uzovnice;
Najveselija ekipa-ekipa „Zadovoljni pecaroš“ iz Zemuna;
Najmlađa ekipa-ekipa „Cajovci“ iz Ljubovije;
Zlatna varjača Gastro festivala-ekipa „Gostionica Mladost“ iz Čačka(riblji restoran);
Najvernija ekipa(ekipa koja ima najduži staž u učešću)-ekipa JKP „Standard“ Ljubovija, koja učestvuje deset godina na Gastro festivalu od osnivanja manifestacije.
Pobednici u pripremi etno trpeze:
1.Prvo mesto-domaćinstvo „Savić“ Arilje(nagrada je vikend za ekipu u „Etno selu Vrhpolje“);
2.Drugo mesto-Udruženje građana „Pečurka“ iz Krupnja;
3.Treće mesto-Udruženje žena „Nezaborav“ iz Malog Zvornika;
Pobednici u modernom kuvarstvu:
1.Prvo mesto- Kulinarska asocijacija Srbije-Predrag Lazić(nagrada je vikend za ekipu u vajatima „Drinska milina“ u Drlačama);
-Prvo mesto van konkurencije-restoran „Pepe Nero“ iz Beograda;
-Drugo mesto-Kulinarska asocijacija Srbije-Mija Vučković;
-Treće mesto-Kulinarska asocijacija Srbije-Milica Jovanović;
Pobednici u pekarstvu
1.Prvo mesto-Udruženje žena „Vila“ iz Ljubovije (nagrada je vikend za ekipu u „Vili Zelenici“ u Vrhpolju);
2.Drugo mesto-Udruženje žena „Etno domaćice „ iz Lazarevca;
3.Treće mesto-Udruženje žena Eve „Srpska tradicija“ iz Valjeva.
Pobednici u poslastičarstvu:
1.Prvo mesto-Kulinarska asocijacija Srbije, Predrag Lazić (nagrada je vikend u „Tadića vajatima“ u Drlačama);
2.Drugo mesto-Kulinarska asocijacija Srbije, Tijana Pešić;
3.Treće mesto-Mačvanska srednja škola Bogatić.
-Prvo mesto u karvingu-artistici(rezbarenje na voću i povrću)-Kulinarska asocijacija Srbije-Predrag Lazić;
-Najbrži kuvar Gastro festa-Slobodan Gačić, glavni kuvar u hotelu „Drinska lasta“ u Ljuboviji.