Reprezentativac Srbije u plivanju Velimir Stjepanović osvojio je u sredu zlatnu medalju na 200 metara slobodnim stilom na Prvenstvu Evrope u Berlinu. Stjepanović je plivao fantastično, vodio je tokom cele finalne trke i na kraju stigao do zlata, kao i ličnog i nacionalnog rekorda – 1:45,78 minuta. U fantastičnoj završnici Stjepanović je ušao u cilj ispred svetskog i evropskog rekordera Paula Bidermana i ostvario pobedu sa 0,02 sekunde prednosti. “Uradio sam zaista sve što je trebalo. Znao sam sve vreme da me prati svetski i evropski rekorder Paul Biderman i držao sam tempo. Očigledno je da sam imao boljih 50 metara od njega”, rekao je Stjepanović za RTS. Sjajni srpski plivač osvojio je u Berlinu drugu titulu šampiona Evrope, nakon što je u ponedeljak slavio na 400 metara slobodno, takođe u vremenu novog rekorda Srbije (3:45,66). “Fantastičnim uspehom i osvajanjem druge zlatne medalje zadivili ste Srbiju, celu Evropu i svet. Hvala Vam za sve što ste učinili za našu zemlju. Ponosni smo što imamo takvog sportistu i čoveka kao što ste Vi”, istakao je premijer Srbije Aleksandar Vučić u čestitki Stjepanoviću.