Fudbaleri Partizana pobedili su u subotu Crvenu zvezdu sa 2:1 u 26. kolu Premijer lige i tako smanjili zaostatak za “večitim” rivalom na tri boda.

Partizan je poveo golom Nikole Drinčića u 27. minutu, crveno-beli su izjednačili u 56. pogotkom Dragana Mrđe, a trijumf domaćinu doneo je Nemanja Kojić u 90. minutu.

Junak 146. večitog derbija uz Kojića je golman Partizana Milan Lukač, koji je u prvom poluvremenu odbranio dva penala.

Lukač je najpre zaustavio udarač Miloša Ninkovića u 25, a potom i Nikole Mijailovića u 35. minutu.

Zvezda sada ima 62 boda, a Partizan 59. Do kraja takmičenja ostala su još četiri kola.

Odavno derbi nije bio uzbuidljiviji na terenu, odavno i ulog nije bio veći – finiš sezone, odlučuje se o tituli, a posle dugo vremena Zvezda je ušla u “večiti okršaj” sa prednošću od šest bodova u odnosu na rivala. Sada je ponovo vraćena neizvesnost u trci za titulu.