Fudbaleri Nemačke plasirali su se u utorak uveče u finale Svetskog prvenstva, pošto su sa ubedljivih 7:1 savladali Brazil. Golove za Nemačku postigli su Tomas Miler u 11. minutu, Miroslav Klose u 23, Toni Kros u 24. i 26. minutu, Sami Kedira u 29. i Andre Šurle u 69. i 79. minutu. Jedini gol za Brazil postigao je Oskar u 91. minutu. Zaista neverovatan rezultat na kraju, Nemačka je ispisala nove stranice fudbalske istorije, naneli su najveći poraz ikada Brazilu (do sada je to bio poraz od Francuske 3:0)… Ovakav fudbalski debakl Brazila, i to na Mundijalu, pa još na njihovom terenu, pred njihovim navijačima, svet nije zapamtio! Nemačka mašinerija ih je prosto samlela, bez milosti, za plasman u finale Svetskog prvenstva. Jeste Brazil ušao u ovu utakmicu oslabljen neigranjem suspendovanog kapitena Tijaga Silve i povređenog najboljeg igrača Nejmara, ali ovakav rezultat niko nije očekivao. Nemci su postizali golove kao na traci… Manje od 30. minuta trebalo im je da povedu neverovatnih 5:0! Nikada nijedna ekipa nije postigla sedam golova u polufinalu Mundijala, ali impozantnije od same količine jeste robotska lakoća sa kojom su izabranici Joakima Leva stizali do tih pogodaka. Odbrana tima Felipea Skolarija odavala je utisak amatera i rekreaktivaca, pa su “panceri” to propisno kaznili i došli do borbe za svetski tron. Nemačka će u finalu igrati protiv pobednika drugog polufinala u kojem se sastaju Argentina i Holandija. Taj meč se igra u sredu od 22.00.