Fudbalska reprezentacija Srbije ima samo teoretske šanse za plasman na EURO 2016, pošto je večeras u Kopenhagenu izgubila od Danske sa 2:0 u petom kolu I grupe kvalifikacija. “Orlovi” su ostali na dnu tabele sa jednim osvojenim bodom, koliko ima i Jermenija. Danska se izdvojila na drugom mestu, sa deset bodova, dva manje od lidera Portugala, odnosno tri više od trećeplasirane Albanije, koja ima meč manje. Naravno, u FSS se nadaju da će reprezentacija za zelenim stolom dobiti nazad tri boda prethodno oduzeta zbog loše organizacije utakmice sa Albanijom. Odluka UEFA će biti saopštena do 10. jula. Ovako, reprezentacija Srbije više ni teoretski ne može da se domogne prva dva mesta, koja direktno vode na EURO 2016, ali teoretski može trećeg, ukoliko redom pobedi Jermeniju, Albaniju i Francusku, a pritom Albanci izgube dve od preostale tri utakmice. Danska je nanela Srbiji i drugi poraz u ovom ciklusu (u Beogradu bilo 1:3) golovima igrača sa istim prezimenom – Poulsen. Jusuf je domaćina doveo u vođstvo u 13. minutu, a rezervista Jakob je u finišu utakmice stavio tačku na meč. Golove su dali na skoro identičan način – preciznim udarcima sa 16 metara, između dvojice srpskih defanzivaca. Ekipa Mortena Olsena je mogla do 2:0 u 34. minutu, ali je Vladimir Stojković odbranio penal Danijelu Ageru. U drugom poluvremenu reprezentacija Srbije je konačno zaigrala agresivnije i odlučnije, stvorila tri velike šanse, koje nisu realizovali Mitrović (dve) i Ljajić, pa je poraz u Kopenhagenu bio neminovan. DANSKA: Šmajhel – Jakobsen, Kjaer, Ager, S. Poulsen – Kvist (od 77. Kristensen), Hejbjerg, Kron-Deli (od 61. Jakob Poulsen) – Jususf Poulsen (od 73. Vibe), Bentdner, Eriksen. SRBIJA: Stojković – Ivanović, Maksimović, Nastasić, Kolarov – Fejsa, Matić – Tošić (od 61. Kostić), Ljajić (od 81. Đuričić), Marković, A. Mitrović (od 90. Škuletić).