Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je juce u Sankt Peltenu selekciju Azerbejdžana sa 4:1 u prijateljskom meču.Golove za Srbiju postigli su Branislav Ivanović u 10. i 36. minutu, Adem Ljajić u 55. i Lazar Marković u 89. minutu, dok je strelac jedinog gola za Azerbejdžan bio Dimitrij Nazarov u 39. minutu. Srbija je od početka meča krenula agresivno ka golu Azerbejdžana, pa je povela već u 10. minutu. Korner sa leve strane izveo je Aleksandar Kolarov, a najbolji u skoku bio je Ivanović, koji je sa peterca poslao glavom leptu iza leđa Kamrana Agajeva. Ekipa Roberta Prosinečkog izjednačila je preko Dimitrija Nazarova, koji je u 39. minutu savladao Željka Brkića lepim udarcem sa više od 20 metara. Sa gotovo identične pozicije odakle je Nazarov pogodio, u 55. minutu šutirao je i pogodio i Adem Ljajić za novu prednost Srbije. Bio je to Ljajićev prvi gol za nacionalnu selekciju. Na 3:1 povisio je u 63. minutu Ivanović svojim drugim pogotkom na meču. Kapiten Srbije se ponovo najbolje snašao posle kornera i iskoristio kratko dodavanje Matije Nastasića ispred gola Azerbejdžana. Konačan rezultat postavio je Marković minut pre kraja meča udarcem sa ivice šesnaesterca. Reprezentacija Srbije 13. juna u Kopenhagenu igra možda i odlučujući meč kvalifikacija za Evropsko prvenstvo protiv Danske. Srbija je posle četiri odigrana kola na četvrtom mestu na tabeli Grupe I kvalifikacija sa samo jednim osvojenim bodom i ima male šanse da se plasira na Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2016. godine.