Fudbaleri Real Madrida osvojili su u titulu u Ligi šampiona, pošto su u finalnoj utakmici subotu uveče pobedili gradskog rivala Atletiko Madrid sa 4:1. Strelac jedinog gola za Atletiko bio je Dijego Godin u 36. minutu , dok su golove za kraljevski klub postigli Serhio Ramos u 93. i Geret Bejl u 110, Marselo u 117. i Kristijano Ronaldo u 120. iz jedanaesterca. Real je tako na stadionu La Luž došao do 10. titule prvaka Evrope, dok Atletiko još nema najprestižniji evropski trofej. Španski mediji podsećaju da se u slučaju Atletiko Madrida istorija surovo ponavlja, evocirajući finale 1974. kada je igrač Bajerna Hans Georg SSvarcenbenk u 119. minutu izjednačio,, a dva dana kasnije odigrana je odlučujuća utakmica koju je Bajern dobio sa 4:0. “Atletiko Madrid je izgubio pre 40 godina prema skoro istom scenariju, kada je gol Švarcenbeka omogućio odigravanje odlučujućeg meča u kojem Bajern nije imao pravog protivnika”, podseća katalonski “El mundo deportivo”. “Titula je bila istorijski znacajna jer je Real Madrid krunisan po deseti put, a Aletiko je osuđen na isti surovi način kao pre četiri decenije”, zaključuje “El Pais”.

Izvor:Agencije