Fudbaleri Vojvodine osvojili su Kup Srbije pošto su u finalnoj utakmici u Beogradu savladali branioca trofeja, ekipu Jagodine, sa 2:0 (1:0). Golove su postigli Alivodić u 40. i Babić u 52. minutu. Novosađani su osvojili prvi trofej nacionalnog kupa, u svom petom finalu u poslednjih osam godina. Ovoga puta revanširali su se Jagodincima za prošlogodišnji poraz, kada su rivali slavili sa 1:0 i osvojili prvi trofej u istoriji kluba. Vojvodina se domogla prvog trofeja od 1989. godine, kada je bila šampion Jugoslavije. Jagodina je bila bolja na početku utakmice, ali je Vojvodina sredinom prvog poluvremena preuzela inicijativu i u finišu tog dela povela. Lopta je pre gola bila kod štopera Jagodine Aleksandra Filipovića koji je pokušao da je izbije, ali se ona odbila od Mirka Ivanića do Alivodića, koji je ostao sam na desnoj strani i lako savladao Anđelka Đuričića. Vojvodina je sa 2:0 povela posle sedam minuta drugog poluvremena, kada je Marko Poletanović centrirao sa leve strane, a Babić udarcem glavom prebacio protivničkog golmana i postavio konačan rezultat.