Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u subotu na svom terenu Rad sa 2:0 u 27. kolu Super lige Srbije i tako sačuvali tri boda prednosti u odnosu na Partizan. Golove za Zvezdu postigli su Nenad Milijaš iz penala u 33. minutu i Dragan Mrdja u 48. Crveno-beli imaju bolji medjusobni učinak u duelima sa drugoplasiranim Partizanom, tako da su im poslednja tri kola potrebne dve pobede da osvoje titulu prvaka. Ranije istog dana, fudbaleri Partizana pobedili su u Novom Sadu Donji Srem sa 5:0. Aktuelni šampion je odigrao odličnu utakmicu, a u pobedi se istakao Nemanja Kojić, koji je u igru ušao u 68. minutu, a do 88. je postigao tri gola. Ostali strelci bili su Danko Lazović u šestom i Petar Škuletić u 41. minutu. U ostalim utakmicama, Spartak je pobedio Novi Pazar sa 3:2, Javor Vojvodinu sa 2:1, Čukarički je izgubio od Radničkog 1923 sa 0:1, Jagodina od OFK Beograda sa 0:2, dok su Voždovac i Radnički Niša igrali bez golova.